Α.Ο. Αγίας Γαλήνης - Απόλλωνας Ρεθύμνου.

10η αγωνιστική πρωταθλήματος
Β' κατηγορίας ΕΠΣ Ρεθύμνου
Α.Ο. Αγίας Γαλήνης-Απόλλωνας.
Γκολ και θέαμα στο γήπεδο Φουρφουρά σήμερα το απόγευμα σε αγώνα που ολοκληρώθηκε πριν από λίγο, αφού ο Α.Ο. Αγίας Γαλήνης επικράτησε του Απόλλωνα Ρεθύμνου με το αγγλικό σκορ 5-3 παίζοντας και στα δύο ημίχρονα πολύ καλό ποδόσφαιρο. Η ομάδα μας προηγήθηκε με 2-0 με δύο γρήγορα γκολ του Κωνσταντινομανωλάκη για να μειώσει ο Απόλλωνας σε 2-1 και να γίνει το σκορ 3-1 με γκολ του Χαμηλάκη λίγο πριν τη λήξη του Α' ημιχρόνου. Στο Β' ημίχρονο ο Α. Ο. Αγίας Γαλήνης συνέχισε στον ίδιο ρυθμό έχοντας την κατοχή στο παιχνίδι και κατάφερε να προηγηθεί με 4-1 με το 3ο γκολ του Κωνσταντινομανωλάκη στο παιχνίδι, ο οποίος πετυχαίνει χατ τρικ για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι. Ο Απόλλωνας μείωσε σε 4-2 για να γράψει το 5-2 ο Λαγουδάκης μετά από λάθος στην άμυνα του Απόλλωνα, ο οποίος το μόνο που κατάφερε μέχρι τη λήξη του αγώνα ήταν να μειώσει ξανά σε 5-3 το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης.
Η ομάδα μας αγωνίστηκε με τους: Αλεβυζάκης, Φουντιδάκης, Καρουζάκης, Σφακιανάκης (Λαγουδάκης), Σιάνης, Νικολακάκης, Ρογδάκης (Λιοδάκης),  Ιερωνυμάκης, Κωσταντινομανωλάκης (Γιορταμακης), Χαμηλάκης,